Temizlik Köpüğü

Köpükten Gelen Üstün Temizlik | Fomy - Paky

Köpük Sabun Nedir? Nasıl Kullanılır?

El hijyeni, insan sağlığı konusunda son derece önemli bir yere sahiptir. Gün boyu her yüzeye istemsiz bir şekilde temas eden ellerimiz, aynı zamanda yüzeylerde bulunan ve hastalıklara davetiye çıkaran mikropların vücudumuza girmesini de kolaylaştırabilir. Bu nedenle de hijyenik ve sağlıklı eller için düzenli ve doğru şekilde ellerimizi yıkamak sağlığımız açısında ciddi önem taşır.

Sıvı sabunlar, günümüzde el yıkama sırasında sıklıkla tercih edilen ürünler haline gelmiştir. Üretim sektörünün gelişme göstermesi ile birlikte sıvı sabunlar farklı özellik ve formlarda üretilmeye başlanmıştır. Bu yeni üretimlerden birisi de köpük sabunlardır. Köpük el sabunu, son zamanlarda en çok tercih edilen hem el sabunu hem de el dezenfektanı işlevine sahip üründür.

El temizliğini sağlarken aynı zamanda cildimizin sağlığını da mutlaka göz önünde bulundurmalıyız. Bu noktada el temizliğinde kullanacağımız sabun ürünlerinin cildi tahriş etmeyen ve aynı zamanda hijyeni elden bırakmayan ürünler olmasına özen göstermeliyiz. Köpük sabunlar da bu noktada son derece başarılı ve hijyen konusunda etkili ürünlerin başında geliyor.

 

Köpük Sabun Nedir?
Köpük sabun, son yıllarda özellikle alışveriş merkezi gibi alanlarda kullanılan ve artık ev, ofis gibi yerlerde de kullanımına başlayan sabun çeşitleri arasında yer alır. Dokusu, kullanım kolaylığı ve içeriği bakımından el hijyenini sağlarken aynı zamanda cilt dostu bir temizlik ürünü olduğu da kanıtlanmıştır. Köpük sabun, sıvı sabuna göre daha az yoğunlukta ve daha hafif bir yapıya sahiptir.

Köpük sabunların sıvı sabunlara göre daha hafif olması ve daha az yoğun olmasına rağmen içerik özellikleri sayesinde temizleme konusunda daha etkilidir. Doğada çözünme özelliğine sahip olan köpük sabunlar, ayrıca sahip olduğu 5.5 pH değeri sayesinde cildi tahriş etmeden ellerinizi kusursuz hijyene kavuşturur.

Ph değeri 5.5 olan köpük sabunlar, ayrıca içerisinde gliserin ve yağ gibi cilt dostu ürünler barındırır. Bu ürünler sayesinde elleri yıkadıktan sonra elleri tahriş etmez, nemlendirir ve ayrıca cildi besler. Tüm bu özellikleri sayesinde son dönemlerde köpük sabun ürünleri oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Diğer yandan anti bakteriyel özelliği sayesinde kısa sürede ellerdeki tüm maddeler el yıkama sonrasında bertaraf edilir.

 

Köpük Sabun Nasıl Kullanılır?

Köpük sabun, normalde sıvı bir formda üretilen ancak aparat ile kullanılarak köpük formuna kavuşturulan sabun türüdür. Köpük sabun, köpük sabun verici aparat ile birlikte kullanılır. Hem kullanım kolaylığı hem de hijyenik olması sayesinde oldukça kullanışlı ve hijyenik bir üründür.

Köpük sabunu kullanabilmek için sıvı köpük sabun, köpük sabun verici aparatının içerisine konulur. İçerisine az önerilen miktarda su da eklenir. Bu aparatın düğmesine basıldığında ise sıvı formdaki köpük sabun, avucunuza köpük formunda akacaktır. Bu aparatlar paslanmaz çelik ya da plastikten üretildiğinden uzun süre kullanılabilecek ürünlerdir.

Köpük sabun, aparata basılarak yeteri kadar ellere alınır. Avucunuza aldığınız köpük sabunu ıslatmaya gerek kalmadan doğrudan ellerinizi ovuşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım sırasında ellerinizi yıkama süresiniz en az 1 dakika olmalıdır. Daha sonrasında suyun altında ellerinizi hemen durulayabilirsiniz. Sıvı sabunlar kadar durulanması zor değildir ve elleriniz suyun altında hemen durulanır.

Kolay kullanabilir, durulanabilir ve cildi tahriş etmeyen yapısı sayesinde ellerinize zarar vermeden ellerinizde kusursuz hijyeni sağlayabilir ve kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz.

 

Köpük Sabunun Avantajları
Köpük sabun, son zamanlarda el hijyeni konusunda fazlasıyla ilgi gören ve tercih edilen bir el yıkama ürünüdür. Dolayısıyla da köpük sabunun bizlere avantajları da oldukça fazladır. Öncelikle kullanım açısından son derece avantajlı ve ekonomiktir. Şöyle ki; köpük sabun verici aparatı ile kullanıldığından yeteri miktarda sıkılarak kullanabileceğinizden uzun ömürlü ürünlerdir.

Köpük sabun, 5.5 pH değeri ile doğada çözünebilen ve doğa dostu olan bir üründür. Ph değerinin düşük olması sayesinde sık kullanımda bile cildinizi tahriş etmez aksine içeriğinde gliserin ve yağ barındırdığı için cildi nemlendirir ve besler. Bu sayede ellerinizi sık sık yıkarken hem ellerinizi temiz tutabilir hem de ellerinizin gün boyu nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Köpük sabunlar, sıvı sabunlar ile karşılaştırıldığında durulama konusunda da avantajlı sabunlardır. Sıvı sabunların elden durulanma süresi daha uzunken köpük sabunlar, ellerinizi suyun altına tuttuğunuz anda durulanır ve böylece su tasarrufu yapmanızı sağlar. Dolayısıyla da köpük sabunlar, hem ekonomik hem avantajlı hem de son derece hijyenik temizlik ürünleridir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Translate »
Scroll to Top